WIELKANOC

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim.

Pakiet obejmuje:

- noclegi w pokojach 3 i 4 osobowych, z łazienkami;

- wyżywienie (śniadania i obiadokolacje) wszystkie posiłki świąteczne spędzamy przy wspólnym stole;

- przejażdżka wozem konnym po okolicy;

- wieczór przy ognisku z pieczeniem kiełbasy

Dla dzieci

- warsztaty plastyczno-manualne, na których przygotujemy pisanki i ozdoby na świąteczny stół;

- bajkowy wieczór

Każda Rodzina otrzymuje koszyczek.

Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem.

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami.

Święta spędzane przy stole w rodzinnym gronie to radosne chwile, które wspominamy przez cały rok.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy czas by nacieszyć się sobą. Siedząc przy świątecznym stole, w wyjątkowym i podniosłym nastroju, mamy okazję do spotkań i długich rozmów.

Zapraszamy Państwa aby te wyjątkowe chwile spędzić w naszym domu.

W Wielką Sobotę, jak karze tradycja, wybierzemy się wszyscy do Kościoła aby poświęcić pokarmy. Dla naszych milusińskich przygotujemy kolorowe koszyczki, w których znajdą się pisanki malowane przez dzieci, kiełbaska, chlebek i baranek.

W Niedzielę Wielkanocną zasiądziemy przy wspólnym stole do uroczystego śniadania, które rozpoczniemy życzeniami i dzieleniem się święconką z koszyczka.

Polska tradycja potraw wielkanocnych jest bardzo bogata i nie ma chyba innej tak bogatej tradycji kulinarnej na czas obchodów Świąt Wielkanocnych.

Na świątecznym stole, ozdobionym baziami i pierwszymi wiosennymi kwiatami, znajdą się jajka, wędliny, wielkanocne babki i mazurki. Nie zabraknie także żurku wielkanocnego, pieczonej białej kiełbasy, świątecznej szynki, domowej ćwikły, chrzanu czy sernika.

Czekamy na to śniadanie przez cały Wielki Post, zatem nie dziwi fakt, że wszystkiego co znajduje się na stole staramy się skosztować choćby przynajmniej po troszeczkę.

W Poniedziałek Wielkanocny zwany też Lanym Poniedziałkiem czy śmigusem dyngusem, jak nakazuje polska tradycja, polewa się dla żartów wodą inne osoby, nawet nieznajome. Polewanie woda nawiązuje do dawnych praktyk pogańskich, łączących się z symbolicznym budzeniem się przyrody do życia i co rok odnawialnej zdolności ziemi do rodzenia. Do dziś zwyczaj kropienia wodą święconą pól w poniedziałkowy ranek przez gospodarzy jest spotykany we wsiach na południu Polski.

Po pysznym obiedzie pojedziemy na przejażdżkę wozem konnym po okolicy a wieczorem, przy ognisku upieczemy, kiełbasę.

Mamy nadzieję, że tak spędzone chwile w rodzinnym gronie na długo zagoszczą w Państwa pamięci.

PAKIET ŚWIATECZNY

Pakiet Świąteczny. Świąteczne śniadania przy wspólnym stole z domowym sernikiem, makowcem, ćwikłą i chrzanem, wędlinami z naszej wędzarni i wspaniała...

SYLWESTER

Proponujemy Państwu 6 dniowy pakiet. Zapewniamy: - noclegi pokojach z łazienkami, tv z kanałem dla dzieci, dostęp do internetu. Wyżywienie śniadania - w formie ...

MINI ZOO

Daniele, króliki, konie, kolorowe ptactwo (dzikie i domowe), owieczki - to wszystko blisko domu. Zabawa i nauka dla dzieci - ZAPRASZAMY

ZIMOWY URLOP W GÓRACH

Wspaniałe warunki dla narciarzy zaawansowanych jak i początkujących, oświetlone trasy biegowe, super miejsca do nauki jazdy dla dzieci, świetni instruktorzy narciarstwa ...

Mini galeria - Willi Przy Potoku