Kuchnia

Kuchnia w Agroturystyce Przy Potoku

Nasza Kuchnia to kuchnia domowa.

Serwujemy tradycyjne, polskie dania, dania kuchni łemkowskiej i kresowej a także potrawy z dziczyzny, upolowanej przez gospodarza.

Na naszym stole znajdziecie Państwo wędliny z własnej wędzarni, bez konserwantów, pachnące jałowcem. Szynka z dzika zaskoczy swoim smakiem nie jedno podniebienie.

Jak się robi kiełbasę?  Możecie Państwo to zobaczyć i spróbować zaraz po uwędzeniu! 


Nasi Goście piją świeże, wiejskie mleko z porannego udoju, które przywozi Pani Renia. Na stole gości również bundz (czysty i z dodatkiem ziół). Biały ser, w kawałkach lub ze szczypiorkiem, ser żółty, oscypek - smakują wyśmienicie bo to także domowe wyroby, jakich nie znajdziecie w sklepach. Często serwowane jest swojskie masło. Każdy chętny może spróbować zrobić je własnoręcznie, z wiejskiej smietany, którą doprawiamy także nasze zupy. 
Wszystkie te produkty pochodzą z ekologicznego gospodarstwa, którego nie jesteśmy właścicielami ale z którym współpracujemy od wielu lat.

Dla dzieci serwujemy naleśniki, racuszki, zapiekanki, słodkie grzanki i oczywiście paróweczki.

W spiżarni znaleźć można wiele przetworzonych warzyw i owoców z naszego ogrodu.


Kiszone ogórki i kapusta, marynowana papryka, cukinie, kabaczki i patisony a także przeróżne sałatki.

Rydze i prawdziwki, zbierane przez gospodarza, to wspaniałe dodatki do mięs i wędlin.
Najczęstszym dodatkiem do góralskiego serka jest żurawina. U nas jest to prawdziwa żurawina przywożona z pięknego Roztocza. Smażona z dodatkiem gruszki, wg receptury babci gospodyni, stanowi świetny dodatek także do drobiu.

Dżemy to także nasze wyroby. Gdy pojawiają się pierwsze owoce gospodyni ze starannością je dobiera i komponuje słodkości na zimę.

 Ze świeżych i ekologicznych owoców robimy także kompoty, które podajemy naszym gościom.

Desery to najczęściej smaczne i pachnące ciasta. Babki, serniki, pierniki, ciasta owocowe czy tortowe to wspaniałe zakończenie pysznego obiadu.

Dla naszych najmłodszych Gości mamy kolorowe talerzyki, miseczki, kubeczki i sztućce.

Serwujemy także miód ekologiczny z własnej pasieki!

 

 

 

PAKIET ŚWIATECZNY

Pakiet Świąteczny. Świąteczne śniadania przy wspólnym stole z domowym sernikiem, makowcem, ćwikłą i chrzanem, wędlinami z naszej wędzarni i wspaniała...

SYLWESTER

Proponujemy Państwu 6 dniowy pakiet. Zapewniamy: - noclegi pokojach z łazienkami, tv z kanałem dla dzieci, dostęp do internetu. Wyżywienie śniadania - w formie ...

MINI ZOO

Daniele, króliki, konie, kolorowe ptactwo (dzikie i domowe), owieczki - to wszystko blisko domu. Zabawa i nauka dla dzieci - ZAPRASZAMY

ZIMOWY URLOP W GÓRACH

Wspaniałe warunki dla narciarzy zaawansowanych jak i początkujących, oświetlone trasy biegowe, super miejsca do nauki jazdy dla dzieci, świetni instruktorzy narciarstwa ...

Mini galeria - Willi Przy Potoku